logo

Homeopatie

Homeopatie

V současné době ve světě jeden z nejrozšířenějších oborů alternativní medicíny.

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE
 • Jste zdraví, jen řešíte akutní potíže způsobené například úrazem či atakou virózy? Potřebujete urychlit pooperační hojení a návrat k normálnímu stavu? Trpíte chronickými potížemi a nepomáhá Vám lékařská péče? Nechcete již užívat další „porci“ antibiotik? Zkuste homeopatii.

 • Homeopatie vychází z poznatku zvaného zákon podobnosti, který znamená, že látka schopná vyvolat určitý příznak nebo soubor příznaků dokáže v ředěném stavu rovněž tyto příznaky poladit. Tato metoda řeší každý problém zcela individuálně, s ohledem na konkrétní situaci a osobnost daného jedince.

 • Homeopatie používá k výrobě kuliček různé přírodní látky (rostliny, minerály, živočišné produkty, …) ve zředěném stavu, do něhož jsou uvedeny zvláštními postupy - tzv. potencováním (tj. řada ředění plus dynamizace). Výsledkem jsou netoxické léky, které působí na organismus tím nejjemnějším způsobem. Pokud jsou správně zvoleny, způsobují nenásilné a přirozené zlepšení až odstranění akutních i chronických potíží. Nepotlačují jednotlivé příznaky, ale cíleně stimulují životní energii, aby se organizmus dal dohromady jako celek. Tělo nabývá schopnosti odstranit vše díky své zlepšené sebeorganizaci, a to i chronické nemoci jako alergie, migrény, ekzémy, nespavost, únavu, sklon k častým infekcím atp.). Navíc získává zvýšenou odolnost proti akutním nemocem i různým formám stresu.

 • Homeopathic Detox Therapy

  Homeopatii v Nature Care Clinic provádí Ing. Jana Kosová, která ve své praxi používá metodu HDT (Homeopathic Detox Therapy). Tato metoda umí „vyčistit“ z organismu (i staré) toxiny, jež byly, nebo by mohly být, příčinou různých současných potíží. HDT také umí uvést do rovnováhy například hormonální systém organismu nebo pomůže při řešení syndromu propustnosti tkání (nejčastěji střev). Aplikace speciálních homeopatických detoxikačních kúr zároveň umožní organismu lépe reagovat na konstituční homeopatii, která spočívá ve výběru jednoho konstitučního preparátu odpovídajícího celkovému obrazu klienta v daném okamžiku. K tomu samozřejmě paní Kosová využívá i akutní homeopatickou podporu při řešení náhlých onemocnění, stavů po úrazu či po operaci. Akutní preparáty jsou také vždy voleny s ohledem na konkrétní osobu a situaci, mohou se měnit nebo opakovat v závislosti na potřebách klienta a na vývoji potíží.

 • Jak probíhá praxe v mé poradně

  První konzultace trvá cca 1,5 hodiny. Terapeutka se ptá nejen na hlavní potíže a jejich projevy, ale i na zdánlivě nepodstatné věci, pro homeopatii často velmi důležité - jste horkokrevní/zimomřiví, klidní/výbušní, žízniví, vaše oblíbená/neoblíbená jídla, temperament, koníčky, spánek, sny, atp. Na tento pohovor je dobré se předem připravit – třeba si i sepsat věci, které chcete prodiskutovat a řešit. Všechny informace, které od klienta terapeutka získá, použije výhradně pro účel nalezení a doporučení vhodného léku, žádné informace nebudou dále bez klientova vědomí šířeny. Klient se zároveň seznámí s obecnými pravidly homeopatické praxe. Na základě konzultace terapeutka vše vyhodnotí a doporučí další postup – klient bude informován v termínu dle vzájemné domluvy

 • Kontroly probíhají obvykle po 6-ti až 8-mi týdnech a trvají 30-60 minut.

 • Objednat se můžete na čísle +420 222 515 923, +420 723 948 895 nebo emailem nature.care.clinic@gmail.com