logo

Řešení neplodnosti

Řešení neplodnosti

Jsme jedním z prvních center TCM, kde akupunktura kombinovaná s čínskou fytoterapií napomáhá při léčbě neplodnosti. U IVF lze zvýšit úspěšnost až o 65 %.

REZERVUJTE SI TERMÍN ONLINE
 • Neplodnost pomáhají řešit přední odborníci TCM

  Existuje pouze minimální riziko použití akupunktury při léčbě neplodnosti, a to pouze v případě, že jsou aplikovány nesprávné akupunkturní body u těhotných žen. To je také jedním z důvodů, proč by se zájemkyně o akupunkturu vždy měly obrátit pouze na odborníka, který se specializuje na léčbu neplodnosti. Náš akupunkturista MUDr. Bílek má rozsáhle zkušenosti s léčbou neplodnosti. Složil atestaci z gynekologie a porodnictví a navíc absolvoval velice kvalitní vzdělání v oboru Tradiční čínské medicíny. Což dnes vyučuje na kurzech Sinobiologické společnosti. Jelikož je pan doktor velmi vytížený doporučuje zájemkyním objednat se u našich terapeutů. Pracují na stejné úrovni jako on.

 • Jaký typ pacientek s diagnostikovanou neplodností obvykle chodí na akupunkturu?

  Akupunktura může být použita při léčbě všech typů poruch plodnosti včetně neprůchodných vejcovodů. Zatímco neprůchodné vejcovody se často uvolní, srostlé vejcovody nebudou na akupunkturu reagovat. Akupunktura a byliny sice nezabírají na srůsty vejcovodů, které mohou nastat v důsledku zánětlivých onemocnění pánve nebo endometriózy, nicméně i v této situaci může pacientka ještě těžit z aplikace akupunktury a bylinek z důvodu možného zlepšení ovariální a folikulární funkce. Dále je prokázáno, že akupunktura může zvýšit průtok krve do endometria, což pomáhá zlepšit kvalitu děložní stěny.

 • Akupunktura se často používá v kombinaci s bylinkami ke snížení zvýšených hladin Folikuly Stimulujícího hormonu (FSH), opakovaných potratů, idiopatickou neplodnost, defekt luteální fáze, hyperprolaktinemie (pokud není způsobena prolaktinem), syndrom polycystických ovarií (PCOS) s neovulačními cykly a mužů za účelem zlepšení počtu a kvality spermií včetně spermií postižených fragmentací DNA.

 • Akupunktura a IVF

  Akupunktura v kombinaci s čínskými bylinami může být použita při řešení neplodnosti. Ve vědecké studii Sterner-Victorin a kol. z oddělení reprodukčního centra oddělení Gynekologie a Obstetriky Skandinávie a University v Gothenburgu, se doporučuje ženám podstoupit před a po embryotransferu akupunkturní ošetření. Klinická pozorování z Berkley Center for Reproductive Wellness dokazují, že nejefektivnější léčba neplodnosti zahrnuje kombinaci západních lékařských postupů, akupunktury a čínských bylin. Nicméně dochází k početí i u těch pacientek, které vynechají hormonální léčbu.

 • V British medical journal byla nedávno uveřejněna studie prof. Erica Manheimera z University v Marylandu, USA, podle kterél může být akupunktura velmi účinná při oplodnění ze zkumavky. Výzkumu univerzity v Marylandu se zúčasnilo 1 400 žen, které se léčily kvůli neplodnosti a postoupily umělé oplodnění. Krátce před tím nebo poté, co bylo embryo osazeno ze zkumavky do jejich dělohy, do sebe nechaly napíchat akupunkturní jehličky. Výsledky byly překvapující. Počet úspěšných těhotenství vzrostl o 65 procent, počet dále pokračujících těhotenství o 87 procent a počet živě narozených dětí o 91 procent!

 • Pacientky dochází na akupunkturu obvykle tři až čtyři měsíce před inseminací, umělým oplodněním (IVF) nebo před in vitro fertilizací s dárcovským vajíčekem. Nicméně ohlašují se k nám pacientky na doporučení mnoha pražských IVF center, které požadují pouze akupunkturu před a po IVF, podle tzv. Německého nebo Paulusova protokolu.

 • Objednat se můžete přes rezervační systém nebo na čísle +420 222 515 923, +420 723 948 895 nebo emailem nature.care.clinic@gmail.com